Cihan Devleti olma yolunda TÜRKİYE

Ana Sayfa » Köşe Yazıları » Cihan Devleti olma yolunda TÜRKİYE

Türkiye’nin ulusal gücünü oluşturan önemli unsurlar arasında; nüfusunu, ekonomisini, demokratik yapısını, siyasi alandaki istikrarını, stratejik konumunu, coğrafyasını, silahlanma ve ordusunu sayabiliriz. Ve ülke ekonomisine en büyük katkıyı sağlayan, büyük iş gücü olanağı sunan esnafların da rolünü unutmamak gerekir.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir parti ve lideri, aralıksız uzun süre iktidarda kalmayı başararak siyasi istikrara en güzel örneği önümüze serdi. Türkiye, 2002 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakan olmasıyla birlikte büyük bir değişim sürecine de girmiş oldu. 13 yıllık değişim süreci ve güçlü Türkiye imajı her Türk vatandaşının benliğinde yer ederken AK Parti iktidarı, Cumhuriyet döneminin en büyük atılımlarını, girişimlerini, yatırımlarını yaparak ilklere imza attı.

Ve bu projelerin hayata geçirilirken belirlenen hedefi; ‘2023 Yeni Türkiye’ olmasıydı.

Türkiye’de kısa sürede her alanda yaşanan değişimler, Cumhurbaşkanlığı seçimine de yansıdı. İlk kez, halk kendi cumhurbaşkanını seçti. %51.79 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olarak devletin zirvesine tırmandı. İnsan hak ve hürriyetlerine saygılı, bütün vatandaşlarını koruyan, kollayan, dış politikada rolü belirlenen değil rolleri belirleyen, ‘Benim olmadığım yerde kimse yoktur’ duygusuna sahip yeni bir Türkiye inşa edilmeye başladı.

Yeni Türkiye’nin hedefi; içeride ve dışarıda güçlü, saygın bir Türkiye’dir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun sürekli vurguladığı ‘Yeni Türkiye, 2023 Türkiye, 2071 Türkiye’ hedefleri küçümsenecek hedefler değildir. Cihan Devleti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin önündeki engelleri kaldırmak, önünü açmak bizlerin üzerine düşen en büyük görevdir.

Türkiye, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecek alt yapıyı oluşturdu. Şimdi 2023 hedefine ilerlemek kalıyor. Ekonominin lokomotifi konumunda olan esnaflarımızın yükleneceği misyonun önemi burada ortaya çıkıyor. 2023, 2053 ve 2071 hedefleriyle Güçlü Türkiye, Cihan Devleti olma yolunda Türkiye’den bahsediyoruz.

Ekonomisi güçlü olan bir ülke her alanda güçlü demektir. 13 yılda bunu başaran bir AK Parti hükümeti var. Hiçbir iktidarın yapamadığını yaptı. Yapmaya da devam ediyor. Türkiye’nin ekonomisi güçlendikçe Cihan devleti olma yolunda da başarılar arka arkaya gelecektir. Bunu başaracak bir cumhurbaşkanımız, bir başbakanımızı ve bu hedeflere sım sıkı sarılmış AK partililer var. Ve tabi ki de en büyük pay sahibi olan Millet.

Saygılarımla…

T.C BAŞBAKANI - AK PARTİ GENEL BAŞKANI

BİNALİ YILDIRIM
  • ÜlküAkif Bey'cim geçen seçim çalışmalarınızı sayfanız üzerinden gördüm vede hakkınızda yazılanları okuyunca sizin ne denli azimli ve faydalı ilimi-icraat yapabileceğinizi kestiriyorum. Bu dönemde aday olduğunuza çok sevindim yalnız sizin gibi birinin baş
  • Mehmet Akif KöseYeni Türkiye için benim de bir fikrim var; ülkenin temel taşları olan gençlere yönelik çalışmalar Yeni Türkiye 'yi çok daha güçlü hale getirecektir. Bu süreçte üniversitelerde eğitim gören öğrenciler için burs ve mesleki eğitim planlamalarının oldukç
  • YalçınSizi İnternet ortamında tanıdım ve biraz araştırmayla gerçekten meclise yarıştığınızı düşünüyorum. Mecliste olanların çoğundan aha etkili ve özverili çalışacağınızdan eminim. Bu süreçte sizi destekler başarılarınızın devamını dilerim.
  • Tunaİstanbul için en iyi fikir Mehmet Akif beyin adaylığı ve öngörüsü çünkü yenilenen ve büyüyen Türkiye’nin yeni ve büyük fikirli dehalara ihtiyacı var vede bun vasıfları bu gibi kıymetli kişilerde görmek pek zor olmasa gerek!

FACEBOOKTA BİZ